גליה נתן אפשטיין, הילינג אנרגטי, ארומתרפיה, ביואורגונומי, כאב

Atomic Habits – James Clear

רוצה להמליץ לכם בחום על הספר: Atomic Habits by James Clear.

הספר מדבר על הקניית הרגלים חיוביים ושבירת הרגלים שליליים. ספר פרקטי ומרתק!

קודם כל, והעיקרון המנחה בספר הוא, ששינוי צריך להיות קטן אבל אם נתמיד בו לאורך זמן הוא יוביל לתוצאות משמעותיות. מדוע? אם נשתפר ב-1% כל יום במשך שנה, בסוף השנה נשתפר ב-37% וזה משמעותי.
הרגלים הם ריבית דריבית של שיפור עצמי, כיון שההשפעה שלהם מוכפלת כאשר חוזרים עליהם.
רק כאשר מסתכלים בדיעבד שנתיים, חמש או עשר שנים ניתן להבחין בערך של הרגלים טובים והמחיר של הרגלים רעים הופך נהיר.

קשה להעריך את זה מדי יום, ואנחנו לא רואים תוצאות מיידיות, ולכן מוותרים על הרגלים חדשים וחוזרים להרגלים הקודמים שלנו. מה שמשתקף בחיים שלנו הם עוצמת ההרגלים שלנו – אנחנו מקבלים את התוצאות של מה שאנחנו חוזרים עליו.

הרגלים נחווים פעמים רבות ככאלה שאינם עושים הבדל בחיינו עד שאנחנו חוצים איזשהו סף קריטי ומגיעים לרמה חדשה של ביצועים – ועד שלא נחצה אותו לא נראה תוצאות, אולם העבודה שלנו אינה מבוזבזת אלא נשמרת. אנחנו מצפים לתוצאות לינאריות וזה לא תמיד עובד כך. לדוגמא: מים קופאים באפס מעלות. גם אם נוריד את הטמפרטורה שלהם, עדיין לא נראה קרח, אבל כשנגיע לאפס מעלות נראה אותו, וכל השינוי במעלות נצבר לאורך התהליך עד שאנחנו מגיעים לטמפרטורה הרצויה. ללא התהליך – המים לא היו הופכים לקרח!

ולכן קליר ממליץ להתעסק פחות עם מטרות, ולבנות מערכות שיעזרו לנו ויתמכו בנו כדי לבנות את התהליכים אשר יובילו אותנו לתוצאות הרצויות, ויעזרו לנו להתקדם.

כדי לשנות הרגל כדאי להתמקד במי שאנחנו רוצים להיות באמצעות ההרגל הזה ולא בתוצאה שאנחנו רוצים להשיג, וזה יעזור לנו יותר להתמיד בתהליך, מכיון שמדובר בזהות או במהות החשובה לנו. לדוגמא: במקום להוריד 5 ק"ג בלהיות אדם בריא שאוכל בריא.

כעקרון, כדי להטמיע הרגל חדש הוא צריך להיות ברור, מושך, קל ומספק.

אהבתי מאוד את צורת הניתוח והחשיבה המוצגת בספר.
למדתי לזהות את המערכות שאני מפעילה בחיי, איזה מהם אני רוצה לשנות, ומי בכלל האדם שאני רוצה להיות? ומה ההרגלים של אדם כזה? ואז לבנות אותם לאט לאט.

בקיצור – שווה קריאה ומעורר מחשבה!

**שימו לב – באתר של הסופר אפשר להוריד בחינם את הפרק הראשון של הספר להתרשמות.

גליה נתן אפשטיין, הילינג אנרגטי, ביואורגונומי, ארומתרפיה, חמלה
גליה נתן אפשטיין, הילינג אנרגטי, ארומתרפיה, ביואורגונומי, כאב

נעים מאד, אני גליה נתן אפשטיין,
אני מאמינה, שכל אישה וכל ילד רוצים מישהו שיאמין בהם ויראה את היכולות הגבוהות והמיטיבות שלהם; ואני נותנת להם יד ומסייעת להם להתחבר לעצמם ולפוטנציאל הגבוה שלהם, ולאהוב את עצמם בדיוק כפי שהינם.

אהבת את הבלוג? רוצה לקבל עדכונים למייל?